Profilaktyka

FAMILY DENT


WŁAŚCIWA PROFILAKTYKA JAMY USTNEJ

Jest zasadniczym elementem, na którym szczególnie skupia się nowoczesna stomatologia.

Regularne wizyty co 6 miesięcy umożliwiają wykrycie większość nieprawidłowości w początkowych fazach ich rozwoju.

Dzięki odpowiedniej profilaktyce pacjent może cieszyć się zdrowym uśmiechem oraz uniknąć poważnych dolegliwości, które w większości przypadków kończą się nieprzyjemnym zabiegiem. Skorzystaj z rad naszych stomatologów na warszawskiej Pradze południe lub w Legionowie!

PROGRAM PROFILAKTYCZNY

Skomponowaliśmy specjalny program profilaktyczny, który obejmuje:

 

Scalling

to zabieg polegający na usuwaniu kamienia nazębnego za pomocą ultradźwięków. Regularny Scalling zapobiega chorobom dziąseł, paradontozie i znacznie poprawia higienę jamy ustnej.

 

Piaskowanie

zabieg polegający na oczyszczaniu powierzchni zęba mikroskopijnymi ziarenkami piasku (dwuwęglanu sodu), które wyrzucane są pod ciśnieniem wraz ze strumieniem wody, co dokładnie czyści zęby z wszelkich osadów np. kawy, herbaty, papierosów itp.

 

Fluoryzacja

zabieg polegający na powlekaniu powierzchni zębów warstwą specjalnego preparatu (lakieru fluorowego) o wysokiej zawartości fluoru. Fluoryzacja zapobiega próchnicy. Lakierowanie wykonuje się również w celu pokrycia powierzchni odsłoniętego korzenia, szyjki i zniwelowaniu wynikającej z tego tytułu nadwrażliwości.

 

Lakowanie

zabieg ten polega na wypełnianiu bruzd lakiem, przeprowadza się go w celu zahamowania osadzania się bakterii w zębach i w ten sposób chroni się je przed atakiem próchnicy. Lakowanie przeprowadza się na zębach stałych po bezpośrednim ukazaniu się powierzchni żującej.

 

Lapisowanie

polega na pokrywaniu powierzchni zębów preparatem utwardzającym próchnicę (tylko w zębach mlecznych). Zabieg ma na celu zapobieganie postępowaniu istniejącej już próchnicy i jest całkowicie bezbolesny.

Gabinet Family Dent

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach:

12.00-20.00 

Gabinet Family Dent Warszawa

ul.Waszyngtona 41
04-030 Warszawa

familydent@op.pl

Telefony kontaktowe:
660-181-814
22 810-03-11

ZOBACZ NA MAPIE

Gabinet Family Dent Legionowo

ul. Jana III Sobieskiego 27
05-120 Legionowo

gabinet@familydent.waw.pl

Telefony kontaktowe:
 536-240-617
 22 793-53-22

ZOBACZ NA MAPIE