Protetyka

FAMILY DENT


W PRZYPADKU ZĘBÓW MOCNO ZNISZCZONYCH LUB ZŁAMANYCH, KORONY PROTETYCZNE TO CZĘSTO JEDYNA MOŻLIWOŚĆ PRZYWRÓCENIA DOSKONAŁEGO UŚMIECHU.

Korona osadzana jest na stałe, na oszlifowanym zębie.

Dzisiejsze korony (na przykład porcelanowe) są trwałe i bardzo estetyczne. Odróżnienie ich od naturalnych zębów jest niemalże niemożliwie. Przy współpracy z doświadczonym laboratorium protetycznym uzyskujemy uzupełnienia na najwyższym poziomie.

Oferujemy Państwu następujące rodzaje koron:

 • korony pełnoceramiczne, w której ceramika zapewnia naturalną przezierność zęba
 • korony porcelanowe na podbudowie metalowej, gdzie preferowanymi metalami są stopy metali szlachetnych oraz złoto galwaniczne
 • korony z cyrkonu lawa, które gwarantują najlepszą trwałość i wytrzymałość materiału, polecane szczególnie dla pacjentów z problemem bruksizmu.

Utrata zębów to problem nie tylko natury estetycznej, ale także zaburzenia funkcjonowania całego narządu żucia. Jako rozwiązanie, w zależności od braków zębowych i preferencji pacjenta proponujemy:

 • mosty protetyczne, którymi uzupełnia się braki jedno- lub kilkuzębowe. Most zawieszany jest na stałe, na własnych zębach
 • protezy ruchome, którymi uzupełnienia się braki w zastępstwie utraconych zębów

NASZA OFERTA

Protez

 

Proteza akrylowa

jest uzupełnieniem częściowym lub całkowitym. Wykonuje się ją z żywicy akrylowej. W przypadku protez częściowych stosuje się metalowe klamerki, które umożliwiają utrzymanie protezy w jamie ustnej.

 

Proteza nylonowa

jest wykonana z Valplastu. Charakteryzuje się wysoką elastycznością, dostosowuje się ona do podłoża. Atutem protez nylonowych jest brak metalowych elementów, dzięki czemu są lżejsze i nie powodują uczuleń.

 

Proteza szkieletowa

Proteza szkieletowa dzięki odpowiedniej konstrukcji ma ograniczoną ilość materiału od strony podniebiennej, co daje duży komfort podczas mówienia. W tym przypadku problem estetyczny został wyeliminowany przez zastosowanie klamer acetalowych.

 

Implanty

to doskonały sposób, by przywrócić piękny wygląd, estetykę oraz funkcje naturalnych zębów. Mają dużą przewagę nad innymi znanymi metodami, ponieważ minimalizują zanik kości, co czyni je rozwiązaniem niezwykle trwałym i niezawodnym. Implantologia nie wymaga również szlifowania zębów. Celem implantologii jest odtworzenie pojedynczych brakujących zębów, służących jako filary w mostach protetycznych oraz elementów utrzymujących protezy. Implant wykonany jest z materiału tytanowego, który jest całkowicie biozgodny, a co za tym idzie organizm uznaje go za swoją integralną część. Na pierwszej wizycie w naszym gabinecie stomatologicznym określamy możliwości i wskazania do implantacji. Następnie przedstawiamy pacjentowi wstępny plan leczenia na podstawie badania klinicznego i badań dodatkowych (np. zdjęcie panoramiczne). W określonych przypadkach występuje konieczność przeprowadzenia dodatkowych badań diagnostycznych. Podczas kolejnej wizyty najczęściej przeprowadza się zabieg wprowadzenia implantu w szczękę lub żuchwę, po czym wykonuje się uzupełnienie tymczasowe w celu zachowania estetyki i funkcji zęba. Po okresie gojenia odsłaniamy implant i wkręcamy śrubę gojącą na okres ok. 2 tygodni w celu ukształtowania tkanek miękkich i uzyskania optymalnej estetyki. W ostatnim etapie lekarz stomatolog mocuje łączniki protetyczne do implantu i po sprawdzeniu dopasowania całej konstrukcji cementuje koronę.

USUNIĘCIE ZĘBA

Ekstrakcja

Ekstrakcja polega na usunięciu zęba z zębodołu z zastosowaniem odpowiednich narzędzi, takich jak kleszcze, dźwignie itp.

 

Zalecenia dla pacjenta po zabiegu usunięcia zęba:

 • Nie należy jeść ani pić przez dwie godziny po zabiegu.
 • Tampon gazowy należy wyjąć po upływie 30 minut.
 • W razie dolegliwości bólowych, po ustąpieniu znieczulenia, można zażyć środki przeciwbólowe (ibuprom, paracetamol).
 • W przypadku niewielkiego krwawienia z zębodołu można wykonać zimny kompres zewnętrzny (nigdy ciepły!). Do foliowego woreczka należy włożyć kostki lodu, zawinąć w tkaninę i przykładać do skóry policzka, posmarowanej natłuszczającym kremem (zapobieganie odmrożeniom).
 • W przypadku silnego krwawienia należy niezwłocznie powiadomić lekarza prowadzącego.
 • Aby nie wypłukać skrzepu i nie utrudniać prawidłowego gojenia nie należy dotykać i płukać rany.
 • Całą dobę po usunięciu zęba nie wolno palić papierosów, aby nie wywołać stanu zapalnego zębodołu, charakteryzującego się bardzo silnymi dolegliwościami bólowymi.

W naszym gabinecie stomatologicznym istnieje możliwość wykonania RTG zębowego, niezbędnego przy diagnostyce i leczeniu kanałowym.


Gabinety Family Dent

 

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach:

12.00-20.00 

Gabinet Family Dent Warszawa

ul.Waszyngtona 41
04-030 Warszawa

familydent@op.pl

Telefony kontaktowe:
660-181-814
22 810-03-11

ZOBACZ NA MAPIE

Gabinet Family Dent Legionowo

ul. Jana III Sobieskiego 27
05-120 Legionowo

gabinet@familydent.waw.pl

Telefony kontaktowe:
 536-240-617
 22 793-53-22

ZOBACZ NA MAPIE